Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

Toyota Hilux 2026 vs Ford Ranger: welke pick-up kies je

Nieuwe Hilux van de negende generatie vs Ford Ranger: we vergelijken afmetingen, motoren, 4WD, offroadcapaciteiten, carrosserie en trekvermogen op basis van officiële data van Toyota en Ford — en zoeken uit wat er in Oekraïne echt te koop is.
Toyota Hilux 2026 vs Ford Ranger: welke pick-up kies je Foto 1Toyota Hilux 2026 vs Ford Ranger: welke pick-up kies je Foto 2

Toyota Hilux en Ford Ranger — twee van de populairste ladderframe-pick-ups in Oekraïne en Europa, en in 2026 is de keuze tussen beide interessanter geworden. Toyota presenteerde de Hilux van de negende generatie met diesel en een 48V-hybridesysteem, terwijl de Ranger van de huidige generatie inmiddels al vier jaar op de markt is en is uitgebreid met versies van de werkgerichte XL tot de Wildtrak met V6 en een plug-in hybride. We vergelijken beide pick-ups op basis van officiële gegevens van Toyota en Ford: afmetingen, motoren, aandrijving, carrosserie, terreinprestaties — en wat daarvan daadwerkelijk in Oekraïne te koop is.

Inhoud

Kort: wat is het verschil

  • Hilux — evolutie van het beproefde. De negende generatie behoudt het ladderframe, de wielbasis van 3 085 mm, de deuren en het dak van de cabine van de voorganger, maar kreeg een versterkt frame, elektrische stuurbekrachtiging en een nieuw design.
  • Ranger — groter en nieuwer qua platform. Hij is 50 mm langer, heeft een 185 mm langere wielbasis (3 270 mm) en een bredere carrosserie.
  • Motoren. Hilux in Europa — één 2,8 l diesel met 48V-systeem (204 pk, 500 N·m). Ranger — van 2,0 l met 170 pk tot een V6 3,0 l met 240 pk en 600 N·m, en in Europa ook nog een plug-in hybride.
  • Aandrijving. De Hilux heeft inschakelbare vierwielaandrijving met lage gearing. Ranger voegt in versies met de 10-traps “automaat” de 4A-modus toe — vierwielaandrijving die je op asfalt ingeschakeld kunt laten.
  • Trekgewicht is gelijk — tot 3,5 t, het laadvermogen ligt bij beide rond een ton.

Vergelijkingstabel

Voor de Hilux is de Europese Hybrid 48V-versie (Toyota Europe) gebruikt, voor de Ranger — de gegevens van de officiële Ford-importeur in Oekraïne voor de dubbele cabine.

ParameterToyota Hilux (9e generatie)Ford Ranger (vanaf 2022)
Lengte / breedte / hoogte5 320 / 1 855–1 885 / 1 865 mm5 370 / 1 918 / 1 884 mm
Wielbasis3 085 mm3 270 mm
Cabine in Europaalleen dubbele cabine (Double Cab), 5 zitplaatsendubbele; voor XL ook enkele en verlengde cabine
Motorendiesel 2,8 l + 48V: 204 pk, 500 N·mdiesel 2,0 l: 170 pk / 405 N·m of 205 pk / 500 N·m; V6 3,0 l: 240 pk / 600 N·m
Transmissie6-traps automaat (gegevens van de Japanse versie)6MT, 6AT of 10AT
Vierwielaandrijvinginschakelbaar, H4 / L42H, 4H, 4L; in versies met 10AT ook 4A (automatische 4WD)
Blokkering achterdifferentieelafhankelijk van de uitvoeringja, in alle uitvoeringen uit de Oekraïense Ford-prijslijsten
Aanrijhoek / afrijhoek29° / 24°30° / 23° (met trekhaak), 25,6° (zonder)
Doorwaaddiepte700 mm800 mm
Laadvermogenmeer dan 1 000 kgtot 1 025 kg afhankelijk van de versie
Trekgewicht geremd3 500 kg3 420–3 500 kg
Verbruik WLTP, gecombineerde cyclus9,7–10,0 l/100 km8,5–10,4 l/100 km

De bodemvrijheid is bewust niet in de tabel opgenomen: Toyota geeft voor de Hilux Hybrid 48V 309 mm op, Ford voor de Ranger 235–237 mm, maar fabrikanten meten dit volgens verschillende methodes, waardoor je deze cijfers niet rechtstreeks kunt vergelijken. Voor terreinwerk is het objectiever om naar de hoeken en de doorwaaddiepte te kijken.

Frame, onderstel en afmetingen

Beide pick-ups zijn klassiek: ladderframe, voor onafhankelijke ophanging met draagarmen en veren, achter een starre as met bladveren. Het verschil zit in de leeftijd van de constructie.

Hilux bleef op het frame van de voorganger, maar Toyota heeft het doorontwikkeld: in de Japanse versie zijn de zijlangsliggers dikker gemaakt en zijn er 36 extra laspunten in de vloer van de carrosserie toegevoegd, veren en schokdempers zijn opnieuw afgesteld. Voor het eerst voor de Europese Hilux — elektrische stuurbekrachtiging. In detail over alle wijzigingen schreven we in de review van de Hilux van de negende generatie.

Ranger verscheen in de huidige vorm in november 2021 en kreeg een nieuw frame. Ford verklaarde bij de première dat de wielbasis en spoorbreedte met 50 mm zijn gegroeid, de voorwielen 50 mm naar voren zijn geplaatst en de achterste schokdempers naar buiten van de langsliggers zijn verplaatst om het rijcomfort te verbeteren. Ook hier: elektrische stuurbekrachtiging. Per saldo is de Ranger duidelijk groter: de wielbasis is 185 mm langer en de carrosserie 33–63 mm breder, afhankelijk van de uitvoering van de Hilux. De prijs daarvoor is een iets mindere wendbaarheid in de stad: de draaicirkel van de Ranger is 12,9 m.

Motoren en transmissies

Toyota zet in op één diesel. In de Hilux voor Europa is dat de 2,8 l met een 48-volt systeem: een motor-generator en een kleine lithium-ion-accu onder de achterbank. Vermogen — 204 pk (150 kW), koppel — 500 N·m in het bereik 1 600–2 800 t/min. Het 48V-systeem maakt de Hilux geen volwaardige hybride: het maakt de diesel soepeler, helpt bij het wegrijden en verlaagt het verbruik een beetje. In de Japanse versie met deze motor zit een zestraps automaat. Voor een deel van de Oost-Europese markten houdt Toyota ook de gewone 2,8 l diesel en de 2,7 l benzinemotor aan, en voor de stad biedt het een elektrische Hilux met een actieradius tot 257 km volgens WLTP.

Bij de Ranger is de keuze ruimer. De basisdiesel 2,0 l heeft 170 pk en 405 N·m (handbak of zestraps automaat), de versie met twee turbo’s — 205 pk en 500 N·m met een tientraps “automaat”. De krachtigste diesel is de V6 3,0 l: 240 pk, 600 N·m, 0–100 km/u in 8,7 s. In Europa verkoopt Ford ook de Ranger PHEV: benzine 2,3 l met elektromotor, 281 pk, 697 N·m en tot 43 km volledig elektrisch — daarover is een aparte review. Voor het Verenigd Koninkrijk kondigde Ford aan dat het vanaf begin 2026 de 2,0 l diesel uit de Ranger haalt, en V6 en hybride laat staan.

Vierwielaandrijving en terrein

De Hilux gebruikt inschakelbare vierwielaandrijving met lage gearing: op asfalt — achterwielaandrijving, op glad wegdek — H4, in zwaar terrein — L4. Blokkering van het achterdifferentieel is er, maar hangt af van de uitvoering. Het systeem Multi-Terrain Select helpt met de keuze van rijmodi.

Bij de Ranger hangt de aandrijving af van de versie. Basismodellen hebben de klassieke inschakelbare opzet 2H / 4H / 4L. Versies met 10-traps automaat krijgen 4WD Auto met de 4A-modus: het koppel wordt automatisch tussen de assen verdeeld, en je kunt de vierwielaandrijving ingeschakeld laten op natte snelweg of op een onverharde weg die afwisselt met asfalt. Blokkering van het achterdifferentieel en een metalen motorbeschermplaat staan in de Oekraïense Ford-prijslijsten aangegeven bij alle genoemde uitvoeringen.

Qua geometrie zitten de pick-ups dicht bij elkaar: aanrijhoek 29° en 30°, afrijhoek 24° bij de Hilux en 23° bij de Ranger met trekhaak (zonder trekhaak — 25,6°). De doorwaaddiepte van de Ranger is groter — 800 mm tegenover 700 mm. De langere wielbasis van de Ranger is een klein nadeel op breuken: zijn ramp angle is 21°. Voor wie serieus terrein wil rijden is er in Oekraïne de Ranger Tremor: bodemvrijheid 26 mm groter, spoor 30 mm breder, Bilstein-schokdempers en de functie Trail Turn Assist die de draaicirkel op onverhard verkleint.

Laadbak, laadvermogen en aanhanger

Beide pick-ups trekken tot 3,5 t met geremde aanhanger en nemen ongeveer een ton mee in de laadbak. Voor de Hilux geeft Toyota meer dan 1 000 kg op, voor de Ranger — afhankelijk van motor en uitvoering — van 685 tot 1 025 kg. De laadbak van de Ranger heeft 1 224 mm breedte tussen de wielkasten en een maximale lengte van 1 638 mm, opstappen in de achterbumper, rails met verschuifbare bevestigingspunten voor lading, en in de Wildtrak-versie een 230 V-stopcontact van 400 W en laadbakverlichting. Bij de Hilux van de negende generatie verschenen een nieuwe opstap in de achterbumper en nieuwe achterlichten.

Belangrijk is om de maximaal toegestane treingewicht (GCW) te onthouden: bij de Ranger is die beperkt tot 6 150–6 500 kg afhankelijk van de versie, dus met een volle laadbak en een maximale aanhanger zal een deel van de lading eraf moeten — Ford laat zo’n berekening rechtstreeks in zijn prijslijst zien.

Wat er echt in Oekraïne wordt verkocht

Op de website van Toyota Oekraïne stond eind september 2026 de Hilux van de vorige, achtste generatie met diesels van 150 en 204 pk; Toyota heeft officieel geen start van de verkoop van de negende generatie in Oekraïne aangekondigd. In Europa wordt de nieuwe Hilux Hybrid 48V sinds juli 2026 verkocht.

Ford biedt in Oekraïne de Ranger aan in de uitvoeringen XL, XLT, Limited en Tremor met de 2,0 l diesel van 170 of 205 pk, en de XLT en Wildtrak — met de V6 3,0 l van 240 pk. De PHEV-hybride staat niet in de Oekraïense prijslijst van de importeur.

Voor wie wat geschikt is

  • Hilux — voor wie vooral duurzaamheid en restwaarde belangrijk vindt: beproefd frame en 2,8 l diesel, eenvoudige inschakelbare aandrijving, compactere afmetingen voor de stad. De negende generatie voegt elektrische stuurbekrachtiging, het 48V-systeem en moderne assistenten toe.
  • Ranger — voor wie ruimte, motorenkeuze en comfort op de snelweg nodig heeft: langere wielbasis, V6 met 600 N·m, tientraps automaat, 4A-modus en grotere doorwaaddiepte.
  • Voor werk met een aanhanger is het verschil bijna nihil — beide trekken 3,5 t, maar de koppelreserve is groter bij de Ranger V6.

Bullbar en laadbakafdekking voor beide pick-ups

Bij de nieuwe Hilux en bij de Ranger zitten vooraan een radar en camera’s van de veiligheidssystemen, daarom moet een frontbescherming voor hen uitsluitend model-specifiek zijn — zo ontworpen dat hij de sensoren niet afdekt. Voor Hilux 2025+ r.r. zijn er voorlopig geen model-specifieke bullbars en laadbakafdekkingen — onder de model-specifieke items staat daar wel een motorkapdeflector. De nieuwe auto heeft een andere frontpartij, en achteraan — nieuwe achterlichten, achterklep en opstap, dus onderdelen van de achtste generatie moet je niet overzetten. De compatibiliteit van elk item staat in de productkaart vermeld.

Voor de Hilux van de achtste generatie (2015–2025) is de keuze groot: bullbars en frontbeschermingen van roestvrij staal, verchroomd en zwart, en ook laadbakafdekkingen en hardtops. Let op het bouwjaar: driedelige afdekkingen en rolltops worden apart gemaakt voor auto’s van 2015–2020 en vanaf 2020, en voor de Extra Cab-cabine is er een eigen rolltop.

Voor Ranger 2022+ staan in de catalogus driedelige laadbakafdekkingen en hardtops en een mechanische rolltop met handgreep en slot. De driedelige afdekking wordt in twee uitvoeringen gemaakt — de gewone en passend bij de originele rollbar: als er al een beugel in de laadbak staat, wordt de afdekking daarop afgestemd. In het pakket Wildtrak Pack Lifestyle staat een aluminium rolltop met elektrische aandrijving al af fabriek. Een model-specifieke front-bullbar voor de Ranger van de nieuwe generatie is er voorlopig nog niet in de catalogus.

We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne; bestellingen vanaf 15 000 ₴ — gratis met eigen transport.

Voor- en nadelen

  • Hilux: beproefde ladderchassis en diesel 2,8 l met 500 Nm

  • Hilux: compacter — kortere wielbasis en smallere carrosserie zijn handiger in de stad en op knikpunten

  • Hilux: afloophoek 24° tegenover 23° bij Ranger met trekhaak

  • Ranger: motorenkeuze tot V6 3,0 l met 240 pk en 600 Nm

  • Ranger: 4A-modus — vierwielaandrijving hoeft niet te worden uitgeschakeld op asfalt

  • Ranger: doorwaaddiepte 800 mm tegenover 700 mm en achterdifferentieelslot in alle uitvoeringen uit de Oekraïense prijslijsten

  • Hilux: in West-Europa één diesel en alleen dubbele cabine

  • Hilux: de negende generatie wordt officieel nog niet verkocht in Oekraïne

  • Hilux: model-specifieke bullbars en laadbakafdekkingen voor de nieuwe generatie ontbreken voorlopig nog in de catalogus

  • Ranger: langere wielbasis en oprijhoek van 21° — slechter op scherpe overgangen

  • Ranger: draaicirkel van 12,9 m — minder handig in de stad

  • Ranger: model-specifieke voorste bullbar voor de nieuwe generatie ontbreekt voorlopig nog in de catalogus

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Veelgestelde vragen

Ranger. Hij is 50 mm langer (5 370 tegenover 5 320 mm), breder (1 918 mm tegenover 1 855–1 885 mm bij de Hilux) en heeft een wielbasis die 185 mm langer is — 3 270 tegenover 3 085 mm.
De krachtigste diesel in de Ranger is de V6 3,0 l met 240 pk en 600 N·m. De negende generatie Hilux in Europa heeft een 2,8 l diesel met 48V-systeem van 204 pk en 500 N·m. De basis Ranger 2,0 l is zwakker — 170 pk en 405 N·m.
Beide trekken tot 3 500 kg aan een geremde aanhanger. Qua laadvermogen geeft Toyota voor de Hilux meer dan 1 000 kg op, terwijl de Ranger afhankelijk van motor en uitvoering 685 tot 1 025 kg kan dragen.
Bij de Ranger met 10-traps automaat wel, in de stand 4A (4WD Auto) wordt het koppel automatisch over de assen verdeeld. Bij de Hilux is de aandrijving inschakelbaar: op droog asfalt rijd je op achterwielaandrijving, en H4 schakel je in op een gladde weg.
Daar kun je niet op rekenen: bij de negende generatie zijn er nieuwe achterlichten, een nieuwe achterklep en opstap. Zelfs voor de achtste generatie worden covers en rolluiken apart geleverd voor 2015–2020 en vanaf 2020. De compatibiliteit staat vermeld op de productkaart van elk item.
Eind september 2026 biedt Toyota Oekraïne de vorige generatie Hilux aan met dieselmotoren van 150 en 204 pk. De startdatum van de verkoop van de negende generatie in Oekraïne is officieel nog niet aangekondigd; in Europa wordt de dieselversie Hybrid 48V sinds juli 2026 verkocht.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

Gaasschermen of dichte zonneschermen: wat kies je voor dagelijks rijden
Zonneschermen met gaas of dicht: voor dagelijks rijden biedt gaas de beste balans tussen schaduw, zicht en ventilatie, terwijl dichte schermen maximaal verduisteren bij stilstand.
30.08.2026
58
Startupgrade voor Mercedes GLE W167 voor stad en gezin
Basis-upgrades voor Mercedes GLE W167 voor stad en gezin: matten, bagageruimte-accessoires, dashcam en winters set. Wat zet je eerst erop, en wat is het budget niet waard.
09.09.2026
6
Universele armsteun of geventileerde armsteun: wat kies je voor dagelijks rijden
Universele armsteun of een armsteun met ventilatie: wat kies je voor dagelijks rijden? We vergelijken prijs, montage, geluidsniveau en comfort, zodat je niet te veel betaalt.
26.09.2026
11
Nieuwe Hyundai Bayon van de 2e generatie: Parijs, afmetingen, 1.6-hybride, interieur
Hyundai toonde op 12 oktober 2026 in Parijs de tweede generatie Bayon: carrosserie van 4 245 mm, Art of Steel-design, twee 12,3"-schermen en een 1.6 full hybrid met 138 pk in plaats van de v...
15.10.2026
4
Range Rover L405 in L460-stijl: facelift, verlichting en wat te monteren
Zo “kleed” je een Range Rover L405 om naar de look van de nieuwe L460: uiterlijke verschillen tussen de generaties, wat er in een facelift-kit zit, welke grilles en koplampen je los kunt mon...
29.09.2026
141
Zo bescherm je zijportieren tegen dagelijkse krassen op een krappe parkeerplaats
Zo bescherm je de zijdeuren tegen dagelijkse krassen op krappe parkeerplaatsen: randbescherming, sier-/beschermlijsten en beschermfolie tegen lakschade, deuken en herhaald contact.
06.09.2026
194
Facelift Toyota Land Cruiser 300 (2027): dit is wat we weten
Toyota heeft de vernieuwde Land Cruiser 300 officieel onthuld: een 457 pk hybride in plaats van de benzine-V6, nieuwe bumpers voor ZX en een rijkere uitrusting. We zetten op een rij wat beve...
26.09.2026
126
Nissan Rogue Hybrid 2027: nieuwe e-POWER-generatie – specs, verbruik en prijs
Nissan Rogue Hybrid 2027 met e-POWER: tot 40 mpg in de stad, vierwielaandrijving en een vanafprijs van $35.490. Een next-gen gezinscrossover zonder stekker.
23.09.2026
85