Hyundai Tucson NX5 of Toyota RAV4 2026: welke gezinscrossover kies je?

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

De nieuwe Hyundai Tucson van de vijfde generatie (NX5) en de Toyota RAV4 van de zesde generatie zijn de twee belangrijkste hybride gezinscrossovers voor 2026–2027. Volgens officiële Europese gegevens is de Tucson iets korter (4 560 tegen 4 600–4 646 mm), maar hij heeft een grotere bagageruimte (tot 695 l tegen 514 l bij de hybride RAV4) en een benzineversie zonder hybride, terwijl de RAV4 als plug-in sterker is: tot 309 pk en tot 137 km elektrisch tegen 292 pk en tot 81 km bij de Tucson. De RAV4 wordt in Oekraïne al verkocht, de nieuwe Tucson wordt in Europa verwacht in 2027.

Inhoud

Waarin de Tucson NX5 kort verschilt van de RAV4

  • Leeftijd van het model. De RAV4 van de zesde generatie debuteerde op 21 mei 2025; in april 2026 meldde Toyota dat hij al in heel Europa wordt besteld. De Tucson van de vijfde generatie werd op 1 oktober 2026 getoond; de Europese versie wordt in Tsjechië gebouwd, en Hyundai presenteert de dynamische modificatie ervan op de Autosalon van Parijs op 12 oktober.
  • Motoren. De Tucson in Europa is een 1.6 turbo in drie varianten: benzine 150 pk (met handbak of met 48 V mild-hybrid en DCT-automaat), hybride 245 pk en plug-in hybride 292 pk. De RAV4 wordt in Europa alleen verkocht met een 2,5 l hybride (185–194 pk) of een plug-in hybride (272–309 pk).
  • Praktisch gebruik. Voor de Tucson wordt tot 695 l bagageruimte opgegeven en een achterbank die 150 mm kan schuiven. Bij de RAV4 hybride is het 514 l tot aan de afdekking, bij de plug-in versie 446 l.
  • Elektrisch. De plug-in RAV4 heeft een 22,7 kWh-accu, tot 137 km elektrisch volgens WLTP en DC-laden tot 50 kW. De plug-in Tucson heeft 17,1 kWh, tot 81 km (voorlopige gegevens) en AC-laden van 7,2 kW; snelladen via gelijkstroom noemt Hyundai niet.

Over elk model schreven we apart: review van de nieuwe Hyundai Tucson NX5 en review van de Toyota RAV4 2026 van de zesde generatie. Hier gaat het alleen om de vergelijking.

Vergelijkingstabel Tucson en RAV4

Voor de Tucson zijn de officiële gegevens van Hyundai Motor Europe van 1 oktober 2026 gebruikt (tot de definitieve homologatie), voor de RAV4 de gegevens van Toyota Europe en Toyota Oekraïne.

ParameterHyundai Tucson NX5 (Europa)Toyota RAV4 (6e generatie)
Première01.10.202621.05.2025
Lengte / breedte / hoogte4 560 / 1 900 / 1 670 mm4 600–4 646 / 1 855–1 880 / 1 680–1 700 mm
Wielbasis2 720 mm— (Toyota Europe publiceert niet)
Bodemvrijheid159–169 mm— (wordt niet gepubliceerd)
Aantal zitplaatsen55
Bagageruimtetot 695 l (VDA)hybride 514 l tot aan de afdekking; plug-in 446 l
Benzine zonder hybride1.6 T-GDi, 150 pk, 250 N·m; handbak 6 of 7DCT-automaat met 48 V mild-hybridgeen
Hybride1.6 turbo, 245 pk, 380 N·m, automaat 6, voor- of vierwielaandrijving2,5 l, 185 pk (voorwielaandrijving) / 194 pk (AWD-i)
Plug-in hybride292 pk, 380 N·m, accu 17,1 kWh272 pk / 309 pk (AWD-i), accu 22,7 kWh
Elektrisch rijbereiktot 81 km (voorlopig, met 17" velgen)tot 137 km (WLTP)
Laden plug-in hybridewisselstroom 7,2 kWwisselstroom 11 kW; gelijkstroom 50 kW, 10–80 % in ongeveer 30 min
Acceleratie 0–100 km/uhybride 8,3 s (voorwielaandrijving), 7,9 s (vierwielaandrijving); plug-in 7,9 splug-in AWD-i 5,8 s
Aanhanger met remmenbenzine 1 700 kg, hybride 1 910 kg, plug-in 1 810 kgtot 2 000 kg (AWD, hybride en plug-in)
Schermeninstrumentenpaneel 9,9"; multimedia 12,9" of 17"instrumentenpaneel 12,3"; multimedia 12,9"
Waar voor Europa gebouwdTsjechië—

Wie is groter en wie heeft de ruimere kofferbak

Qua afmetingen zijn de modellen bijna gelijk. De RAV4 is 40–86 mm langer, afhankelijk van de bumpers; de Tucson is 20–45 mm breder, en het hoogteverschil blijft binnen 10–30 mm. De wielbasis van de Tucson is 2 720 mm; Toyota Europe publiceert deze parameter voor de nieuwe RAV4 niet, dus we gaan de wielbasis niet op basis van geruchten vergelijken.

In de bagageruimte heeft Hyundai het voordeel: tot 695 l volgens de VDA-methode, en de achterbank is in 4:2:4 te delen en schuift 150 mm — je kunt de bagageruimte of de beenruimte vergroten. Bij de RAV4 hybride is het 514 l tot aan de afdekking; bij de plug-in versie tilt de accu de vloer op en blijft 446 l over. De cijfers zijn met verschillende methodes gemeten, dus het verschil kan in het echte leven kleiner zijn, maar voor een kinderwagen en grote koffers lijkt de Tucson praktischer.

Voor de tweede zitrij publiceert Hyundai concrete cijfers: 1 014 mm hoofdruimte en 1 002 mm beenruimte. Toyota geeft zulke gegevens voor de nieuwe RAV4 niet. Beide auto’s zijn strikt vijfzitters; een derde zitrij is er bij geen van beide.

Welke hybride is beter: 1.6 turbo of 2.5

De aanpak van de merken verschilt. Hyundai kiest voor een geblazen 1.6 T-GDi met een 6-traps automaat: de hybride levert 245 pk en 380 N·m, dus krachtiger dan de hybride RAV4 (185–194 pk) en merkbaar sterker onderin. De acceleratie van de Tucson hybride is 8,3 s met voorwielaandrijving en 7,9 s met vierwielaandrijving. Op basis van de opgegeven CO2-uitstoot (118–130 g/km voor de hybride met voorwielaandrijving) komt dat in onze omrekening neer op ongeveer 5,1–5,6 l/100 km.

Toyota gebruikt een atmosferische 2,5 l met zijn hybride transmissie zonder klassieke versnellingsbak. Die is zwakker, maar Toyota geeft voor de hybride tot 5,8 l/100 km volgens WLTP op, en het concept is al jaren doorontwikkeld op eerdere generaties van de RAV4.

Bij de plug-in hybrides is het omgekeerd: daar heeft Toyota het voordeel. De RAV4 PHEV met vierwielaandrijving levert 309 pk, sprint naar 100 km/u in 5,8 s, rijdt tot 137 km elektrisch en kan via DC tot 50 kW laden. De Tucson PHEV heeft 292 pk, 7,9 s, tot 81 km en laden alleen via wisselstroom met 7,2 kW. Als je thuis een stopcontact hebt en je dagelijkse route is tot 80–100 km, kun je met de plug-in RAV4 bijna zonder benzine rijden.

Een apart argument voor de Tucson is de benzineversie met 150 pk zonder volwaardige hybride: een simpelere auto voor wie geen hoogspanningsaccu wil. Bij de RAV4 bestaat zo’n versie in Europa niet. Hoe de RAV4 zich verhoudt tot andere concurrenten hebben we besproken in de vergelijkingen Toyota RAV4 2026 versus Honda CR-V 2026 en Toyota RAV4 2026 versus Skoda Kodiaq II.

Vierwielaandrijving, aanhanger en bodemvrijheid

Bij de RAV4 is de vierwielaandrijving AWD-i: de achterwielen worden aangedreven door een aparte elektromotor, er is geen mechanische cardanas tussen de assen. Toyota voegt de modi Trail en Snow toe. Hyundai biedt vierwielaandrijving voor de hybride en plug-in hybride Tucson, en in de vierwielaangedreven versies is de “onder de auto”-camera Ground View Monitor beschikbaar.

Voor het trekken van een aanhanger is de RAV4 sterker: de vierwielaangedreven versies trekken tot 2 000 kg. De Tucson haalt tot 1 910 kg bij de hybride, 1 810 kg bij de plug-in hybride en 1 700 kg bij de benzineversie. De bodemvrijheid van de Europese Tucson is 169 mm (159 mm met 17" velgen); de offroadversie XRT PRO met 210 mm zal Hyundai alleen in Noord-Amerika verkopen. Voor de RAV4 publiceert Toyota Europe de bodemvrijheid niet.

Wanneer je ze in Oekraïne kunt kopen

Toyota Oekraïne biedt de nieuwe RAV4 al aan met hybride en plug-in hybride, met voor- en vierwielaandrijving. Op de site van de importeur staat dat de gegevens voorlopig zijn en dat men de definitieve homologatie afwacht, en er worden andere vermogenscijfers genoemd dan bij Toyota Europe: tot 239 pk voor de hybride en tot 329 pk voor de plug-in hybride, tot 126 km elektrisch. In onze tabel staan de gegevens van Toyota Europe.

De Europese Tucson NX5 wordt gebouwd in de Hyundai-fabriek in Tsjechië. Hyundai Motor Europe heeft prijzen en startdatum van de verkoop nog niet aangekondigd; volgens het Franse vakblad Journal de l'Automobile komt de hybride in januari 2027 in de verkoop en de plug-in in de zomer. Daarom is de nieuwe Tucson bij Oekraïense dealers waarschijnlijk niet eerder dan 2027 te verwachten; tot die tijd blijft de Tucson NX4 op de markt.

Wat past bij wie

  • Hyundai Tucson NX5 — voor gezinnen voor wie de bagageruimte en de tweede zitrij belangrijk zijn, voor wie een krachtige “gewone” hybride zonder stekker wil of een eenvoudigere benzineversie, en voor wie grote schermen (tot 17 inch) en vier USB-C-poorten van 100 W aantrekkelijk vindt.
  • Toyota RAV4 — voor wie thuis wil laden en vooral elektrisch wil rijden, voor wie een aanhanger tot 2 t en vierwielaandrijving met een elektrische achteras nodig heeft, en ook voor wie niet wil wachten: de RAV4 is nu al te koop.

Welke accessoires er al zijn voor beide modellen

Voor de RAV4 van de zesde generatie staan in de catalogus al model-specifieke Stingray 3D-matten en een kofferbakmat voor Toyota RAV4 2025-. De overige modelaccessoires zijn voorlopig voor de vorige, vijfde generatie van 2019–2025: side steps voor RAV4 2019, dakrails en dwarsdragers en raamdeflectoren. Zet ze niet automatisch over op de nieuwe carrosserie — de compatibiliteit staat in de productkaart van elk artikel vermeld.

Voor de Tucson van de vijfde generatie zijn er nog geen model-specifieke producten: die verschijnen wanneer de auto’s in de verkoop komen. Voor de Tucson NX4 van 2021–2025 is de keuze groot: aluminium side steps, dwarsdragers op geïntegreerde rails, EVA- en 3D-matten en raamdeflectoren. Bij de NX5 zijn de basis, carrosserie en deuren anders, dus accessoires van de NX4 passen niet op het nieuwe model.

Afbeeldingen in het artikel zijn illustraties die zijn gemaakt op basis van de officiële beschrijving van de modellen, geen fabrieksfoto’s.

We leveren met Nova Poshta in heel Oekraïne.

Verzending

Groothandel en detailhandel

Eigen magazijn

Inloggen
Кредит
Покупка частинами monobank

Опис продукту

  1. Наявність кредитної картки від Монобанку
  2. Доступний кредитний ліміт за сервісом "Покупка частинами monobank"
  3. Перший платіж буде списаний у день оформлення

Подарунки не надаються при оформленні покупки у кредит під 0,01% або при покупці частинами.

Neem contact met ons op
Melden zodra dit product beschikbaar is