Denza B5 (in China en continentaal Europa — Bao 5) is een premium, op een ladderchassis gebouwde plug-in hybride van BYD, die Denza op de Paris Motor Show van 12–18 oktober 2026 presenteerde als zijn eerste SUV voor Europa. De Europese versie levert 544 pk en 760 N·m, rijdt tot 90 km elektrisch volgens WLTP en kost in Frankrijk vanaf € 75 630, en in het Verenigd Koninkrijk vanaf £69 500 — ongeveer £2 000 minder dan een plug-in Land Rover Defender 110.
Inhoud
- Wat is de Denza B5 en waar komt hij vandaan
- Wat Denza in Parijs liet zien
- Welke hybride aandrijving in de Denza B5 zit
- Is dit een echte terreinwagen
- Wat er in het interieur en in de uitrustingsniveaus zit
- Waarin de B5 verschilt van de Land Rover Defender
- Welke accessoires passen bij de Denza B5
Wat is de Denza B5 en waar komt hij vandaan
Deze auto is niet nieuw voor China. Hij werd in augustus 2023 gepresenteerd als Fangchengbao Bao 5 (ook bekend als Leopard 5) — het eerste model van BYD’s ‘offroad’-merk; de verkoop startte in november 2023. In 2024 werden in China bijna 46 duizend auto’s verkocht, in 2025 — ongeveer 52 duizend. Sinds 2025 wordt het model geëxporteerd onder het merk Denza met de naam B5: naar de VAE, Brazilië, Australië, Nieuw-Zeeland, Singapore en de Filipijnen. Over de Chinese versie hebben we al verteld in de review BYD Leopard 5, dus hier richten we ons op wat er voor Europa is veranderd.
Denza is BYD’s premiummerk, bij ons vooral bekend van de minivan Denza D9 en de shooting brake Denza Z9 GT. De officiële start van het merk in Europa vond plaats in het voorjaar van 2026 in Parijs, met als eerste markten Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. In deze line-up is de B5 de eerste terreinwagen en, volgens het bedrijf zelf, de eerste SUV van het merk die in Europa wordt verkocht.
Wat Denza in Parijs liet zien
Voor Denza is dit de eerste deelname aan Mondial de l'Auto: een stand in hal 5.3 van het expositiecentrum Porte de Versailles, persconferentie — 12 oktober. Naast de B5 toonde het merk de minivan D9, de Z9 GT en de elektrische supercar Denza Z in drie versies (Coupé, Spider en Racing), evenals het FLASH Charging-station voor ultrasnel laden. Andere premières van de beurs hebben we verzameld in het overzicht van de Paris Motor Show 2026.
Belangrijk om te begrijpen: Parijs is geen wereldpremière van de B5. Voor het Europese publiek werd het model voor het eerst getoond op 9 juli 2026 op het Goodwood Festival of Speed in het Verenigd Koninkrijk; toen werden ook de bestellingen geopend. In Parijs is de B5 de hoofdact op de Franse markt, waar hij al te bestellen is, en de eerste leveringen worden beloofd tegen het einde van 2026.
Welke hybride aandrijving in de Denza B5 zit
De aandrijflijn is de Super Hybrid DMO (Dual Mode Off-road): een in lengterichting geplaatste 1,5-liter benzine-turbomotor (ongeveer 150 pk) en twee elektromotoren, één op elke as. Samen in de Europese versie — 544 pk en 760 N·m. De Chinese versie is krachtiger — 687 pk; voor Europa is het vermogen dus bewust verlaagd, net als in Australië.
| Parameter | Denza B5 Elegance | Denza B5 Ultimate |
|---|---|---|
| Totaal vermogen | 544 pk | 544 pk |
| Koppel | 760 N·m | 760 N·m |
| 0–100 km/u | 4,8 s | 5,0 s |
| Accu | 31,8 kWh, Blade (LFP) | 31,8 kWh, Blade (LFP) |
| Elektrische actieradius (WLTP) | tot 90 km | tot 90 km |
| Totale actieradius (WLTP) | tot 835 km | tot 835 km |
| Gewicht | 2 940 kg | 3 035 kg |
| Ophanging | dubbeldraagarmen voor en achter | adaptieve DiSus-P |
| Prijs in Frankrijk | vanaf € 75 630 | vanaf € 85 720 |
| Prijs in het Verenigd Koninkrijk | vanaf £69 500 | vanaf £78 880 |
De accu kan met gelijkstroom tot 100 kW worden geladen: 30–80 % in 16 minuten. Met wisselstroom — tot 11 kW; een volledige lading vanaf 15 % duurt iets meer dan drie uur. Het opgegeven verbruik in de gecombineerde cyclus is 4,2 l per 100 km, maar dat cijfer geldt voor een geladen accu; op alleen benzine is het verbruik volgens Auto Express ongeveer 10,7 l per 100 km (26,4 mpg). De topsnelheid ligt rond 180 km/u.
Is dit een echte terreinwagen
Qua constructie — ja. De B5 staat op een ladderframe, heeft onafhankelijke dubbele draagarmophanging voor en achter, elektronische sperren voor het voor- en achterdifferentieel en een elektronische koppelverdeling tussen de assen die, volgens de fabrikant, 30 keer sneller reageert dan een mechanische koppeling. Een aparte tussenbak met lage gearing is er niet: de rol van ‘low range’ wordt vervuld door de elektromotoren met maximaal koppel vanaf nul toeren.
Het verschil tussen de uitvoeringen merk je vooral buiten het asfalt. De Ultimate krijgt de hydraulische DiSus-P-ophanging, die de carrosserie 90 mm kan verhogen of 50 mm kan verlagen; in de hoogste stand is de bodemvrijheid tot 310 mm, en de aan- en afloophoeken zijn 39° en 34° — vijf graden meer dan bij de Elegance. De waaddiepte voor de Europese versie heeft de fabrikant nog niet gepubliceerd.
De lengte van de B5 is ongeveer 4,89 m (Chinese versie — 4 888 mm), de breedte — 1 970 mm, de hoogte — 1 920 mm, de wielbasis — 2 800 mm. Bagageruimte — 475 l, met de tweede rij neergeklapt — 1 069 l.
Wat er in het interieur en in de uitrustingsniveaus zit
De Europese B5 is vijfzitter. Zelfs de basisversie Elegance heeft 18-inch velgen, side steps, panoramadak, elektrische achterklep, een 12,3-inch instrumentenpaneel en head-up display, een centraal 15,6-inch scherm met Google-diensten, een apart scherm voor de passagier, een Devialet-audiosysteem met 18 luidsprekers, voorstoelen met verwarming, ventilatie en massage, verwarming van de achterstoelen en een gekoelde box van 4,5 l in de tunnel.
De Ultimate voegt 20-inch velgen toe, uitschuifbare elektrische opstapjes, Nappa-leder, ventilatie van de achterstoelen, een digitale binnenspiegel en de al genoemde DiSus-P-ophanging. Met de meerprijs koop je hier dus niet zozeer comfort, maar vooral terreinmogelijkheden.
Waarin de B5 verschilt van de Land Rover Defender
Denza noemt openlijk als rivalen Land Rover Defender 110, Toyota Land Cruiser en Ineos Grenadier — en qua uiterlijk doet de B5 inderdaad aan de ‘Defender’ denken met zijn hoekige silhouet. De naaste concurrent qua concept is de plug-in Defender 110 P400e, en technisch zijn het verschillende auto’s: de Defender heeft een zelfdragende carrosserie en een klassieke transmissie met lage gearing, de B5 heeft een ladderframe en elektrische aandrijving op beide assen.
| Parameter | Denza B5 (Europa) | Land Rover Defender 110 P400e |
|---|---|---|
| Motor | 1.5 turbo + 2 elektromotoren | 2.0 turbo + 1 elektromotor 105 kW |
| Totaal vermogen | 544 pk | ongeveer 404 pk |
| Accu | 31,8 kWh | 19,2 kWh |
| Elektrische actieradius | tot 90 km (WLTP) | ongeveer 43 km (27 mijl) |
| Lage gearing | nee | ja |
| Lucht-/hydro-ophanging | DiSus-P in de Ultimate-uitvoering | luchtvering standaard |
| Prijs in het Verenigd Koninkrijk | vanaf £69 500 | ongeveer £2 000 duurder |
Qua vermogen en elektrische actieradius is de B5 sterker, qua prijs in het VK zit hij op het niveau van de Defender, dus een goedkope ‘Chinese’ kun je hem niet noemen: in China begint hetzelfde model vanaf 259 800 yuan.
De belangrijkste vragen rond de B5 in Europa gaan niet over terreinvaardigheid, maar over een massa van bijna drie ton, belastingen op zware auto’s (in Frankrijk — een hoge ecologische malus) en een nog onbekende restwaarde. Euro NCAP heeft het model nog niet getest. Officiële Denza-verkoop in Oekraïne is er niet, dus de B5 zal op onze wegen verschijnen als particuliere import.
Welke accessoires passen bij de Denza B5
Modellspecifieke accessoires voor de B5 hebben we nog niet in onze catalogus — voor het merk is er de sectie Denza-tuning met producten voor de N7 en D9. Voor een terreinwagen die je koopt voor uitstapjes de natuur in, zijn in het begin vooral universele dingen het nuttigst:
- Matten met hoge rand.Universele automatten houden water, sneeuw en modder tegen, en een grote bagageruimtemat voor 475 l beschermt de vloer tegen natte uitrusting.
- Spatlappen. Op onverharde wegen slingeren de wielen modder op dorpels en bumpers; universele spatlappen, waaronder versies voor vierwielaangedreven auto’s, dekken dit gebied af.
We leveren met Nova Poshta in heel Oekraïne.
Voor- en nadelen van Denza B5
Frameconstructie, dubbele wishbone-ophanging en vergrendelingen van het voor- en achterdifferentieel
544 pk en acceleratie naar 100 km/uur in 4,8 s
Tot 90 km op elektriciteit en tot 835 km totale actieradius volgens WLTP
Rijke standaarduitrusting: Devialet met 18 luidsprekers, massage, panoramisch dak
Ultimate: bodemvrijheid tot 310 mm en hoeken van 39°/34°
Massa 2 940–3 035 kg
Geen klassieke lage gearing
Prijs op het niveau van de Land Rover Defender 110 PHEV
Doorwaddiepte en Euro NCAP-score zijn nog onbekend
Geen officiële verkoop in Oekraïne










