Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

BMW iX4 (2027): elektrische coupé-SUV Neue Klasse, tot 828 km actieradius en productie in Debrecen

BMW heeft de iX4 officieel onthuld — de elektrische opvolger van de X4 op het Neue Klasse-platform: 374 tot 612 pk, tot 828 km WLTP en laden tot 400 kW. Verkoop start in maart 2027, productie in Debrecen (Hongarije). We zetten de uitvoeringen op een rij, de verschillen met de iX3 en wat er gebeurt met de X4 G02.
BMW iX4 (2027): elektrische coupé-SUV Neue Klasse, tot 828 km actieradius en productie in Debrecen Foto 1BMW iX4 (2027): elektrische coupé-SUV Neue Klasse, tot 828 km actieradius en productie in Debrecen Foto 2

BMW iX4 — een volledig elektrische coupé-crossover op het Neue Klasse-platform, die BMW op 8 oktober 2026 officieel presenteerde. De verkoop van de versies iX4 40 xDrive (374 pk) en iX4 50 xDrive (469 pk) start in maart 2027, daarna volgt de iX4 M60 xDrive met 612 pk. De grootste actieradius — tot 828 km volgens WLTP — is er in de 50 xDrive, en de auto wordt gebouwd in BMW’s nieuwe fabriek in Debrecen (Hongarije), naast de iX3.

Inhoud

Wat is de BMW iX4 en wanneer komt hij in de verkoop

De iX4 (interne index NA7) is het volgende model in de Neue Klasse-familie na de crossover iX3. Technisch is het dezelfde iX3, maar met een lager en aflopend dak in coupéstijl. Nog maar een jaar geleden was de iX4 alleen bekend van spionagefoto’s en prototypes, en op 8 oktober 2026 publiceerde BMW een persbericht met volledige specificaties en de eerste foto’s van de productielijn.

Het schema volgens BMW is als volgt:

  • 8 oktober 2026 — officiële première en de eerste foto’s van seriemodellen uit de fabriek in Debrecen;
  • januari 2027 — de orderboeken voor de iX4 M60 xDrive gaan open;
  • maart 2027 — start van de verkoop van de iX4 40 xDrive en 50 xDrive (orders voor de 50 xDrive worden als eerste aangenomen);
  • 2027 — de M60 xDrive verschijnt later in de showrooms dan de basisversies: volgens BMWBlog en bimmertoday begint de productie ervan in maart 2027.

Prijzen staan niet in het persbericht: BMW geeft gegevens voor de Duitse markt en waarschuwt dat uitrusting en cijfers op andere markten kunnen verschillen.

Welke versies zijn er en hoe ver rijdt de iX4

Alle drie versies hebben vierwielaandrijving: één elektromotor op elke as. De aandrijflijn is de zesde generatie BMW eDrive (Gen6) met 800-voltarchitectuur en nieuwe accu’s met cilindrische cellen. De auto ondersteunt ook bidirectioneel laden — energie terugleveren vanuit de accu.

ParameteriX4 40 xDriveiX4 50 xDriveiX4 M60 xDrive*
Vermogen275 kW (374 pk)345 kW (469 pk)450 kW (612 pk)
Koppel520 N·m645 N·m875 N·m
0–100 km/u5,6 s4,9 s3,9 s
Topsnelheid200 km/u210 km/u240 km/u (begrensd)
Accu (bruikbare capaciteit)82,6 kWh108,7 kWh108,7 kWh
Actieradius WLTPtot 638 kmtot 828 kmtot 777 km
Verbruik WLTP15,9–19,1 kWh/100 km15,7–19,0 kWh/100 km17,1–20,2 kWh/100 km
DC-laden, maximum300 kW400 kW400 kW

* BMW noemt de gegevens voor de M60 xDrive voorlopig. De accucapaciteit van de 40 xDrive en zijn topsnelheid komen volgens CarExpert; de rest is uit BMW’s persbericht.

Aan een snellaadstation van 400 kW wint de iX4 50 xDrive in 10 minuten tot 387 km actieradius volgens WLTP. Wisselstroom accepteert de auto tot 22 kW. Bij de M60 is de voorste motor dezelfde als bij de minder krachtige versies, en de achterste is nieuw en synchroon; bovendien heeft de M60 standaard een adaptieve M-ophanging en een elektronisch aangestuurd M-achterdifferentieel met sperfunctie. Voor de 40 en 50 xDrive is de adaptieve M-ophanging optioneel.

Waarin verschilt de iX4 van de iX3

Qua lengte, breedte en wielbasis is de iX4 gelijk aan de iX3 — alleen het dak verschilt. Dat ligt 40 mm lager, waardoor de coupé-crossover de lucht beter snijdt: de luchtweerstandscoëfficiënt is 0,23 tegenover 0,24. Daaruit volgt ook een iets grotere actieradius met dezelfde accu. De keerzijde: een kleinere bagageruimte en minder hoofdruimte achterin.

ParameterBMW iX4BMW iX3
Lengte / breedte4 782 / 1 895 mm4 782 / 1 895 mm
Hoogte1 595 mm40 mm hoger
Wielbasis2 897 mm2 897 mm
Luchtweerstandscoëfficiënt Cx0,230,24
Bagageruimte / met neergeklapte stoelen490 / 1 600 l520 / 1 750 l
Frunk58 l58 l
Actieradius 50 xDrive, WLTPtot 828 kmongeveer 20 km minder

Afmetingen en volumes — volgens CarExpert en BMWBlog; BMW vermeldt ze niet in het persbericht. De rugleuning van de achterbank van de iX4 is in delen 40:20:40 neerklapbaar, zodat je lange spullen kunt meenemen zonder twee achterplaatsen op te geven.

Hoe ziet de iX4 eruit en wat zit er in het interieur

Vooraan staat het ‘gezicht’ van Neue Klasse: smalle nierengrille en dubbele koplampen zijn samengebracht in één lichtsignatuur. Het coupésilhouet ontstaat door de aflopende daklijn, de lange wielbasis en korte overhangen. Achteraan zijn er een spoiler met geïntegreerd remlicht en smalle horizontale achterlichten die doorlopen op de kofferklep. Bij de M60: gele M Yellow Lights-dagrijlichten, zwarte M Shadowline-nieren, een eigen M-spoiler en een zwarte diffuser.

Wielen: 20 inch in het M Sport-pakket, 21 inch op de M60, optioneel tot 22 inch. Het panoramadak met warmtewerend glas is standaard. Bij de start van de orderfase zijn negen carrosseriekleuren beschikbaar; in maart 2027 komen daar drie matte Frozen-kleuren bij.

Het interieur is opgebouwd rond BMW Panoramic iDrive: Panoramic Vision-projectie over de volledige breedte van het onderste deel van de voorruit, een 3D-head-up display en een schuin geplaatst centraal scherm van 17,9 inch met BMW Operating System X. Volgens BMW werkt de centrale computer Heart of Joy, die aandrijflijn en chassis aanstuurt, tien keer sneller dan eerdere systemen. De assistent Motorway Assistant maakt rijden zonder handen aan het stuur mogelijk tot 130 km/u op snelwegen — waar dit wettelijk is toegestaan. Het standaard audiosysteem heeft 7 luidsprekers en 205 W; in de M60 zit Harman Kardon met 13 luidsprekers en 430 W met ondersteuning voor Dolby Atmos.

Waar wordt de iX4 gebouwd

De iX4 is het tweede Neue Klasse-model dat wordt geproduceerd in BMW’s fabriek in Debrecen in het oosten van Hongarije. De serieproductie van de iX3 begon daar eind oktober 2025; de fabriek beslaat meer dan 400 hectare en kostte ongeveer 2 miljard euro. Daar worden ook de Gen6-hoogspanningsaccu’s geassembleerd. Volgens BMWBlog draait de fabriek vanwege de vraag naar de iX3 (meer dan 100 duizend bestellingen in Europa) sinds september 2026 in drie ploegen, 24 uur per dag. Hoe BMW de capaciteit tussen iX3 en iX4 verdeelt, specificeert het bedrijf niet. Auto’s voor de VS worden ook vanuit Hongarije verscheept: productie van de iX4 in Amerika of Mexico staat voorlopig niet op de planning.

Datzelfde Neue Klasse-design is al overgenomen door de benzine-BMW 3 Series G50 — de herkenbare ‘snuit’ verschijnt dus niet alleen op elektrische auto’s.

Wat gebeurt er met de benzine-BMW X4 G02

Een directe benzine-opvolger van de X4 komt er niet. Zoals een BMW-woordvoerder aan BMWBlog liet weten, is de laatste X4 van de tweede generatie (G02) in november 2025 gebouwd, en zijn plek in het modellengamma wordt ingenomen door de elektrische iX4. Voor eigenaren van de G02 betekent dat één ding: de auto wordt niet meer vernieuwd, en om hem er fris uit te laten zien, doen ze een facelift op eigen initiatief.

Voor de X4 G02 zijn in de catalogus faceliftkits van GBT in M-Sport-stijl en de X4M F98-versie van modeljaar 2024, plus losse lippen, diffusers, spoilers en dorpelafdekkingen. De bumpers in de kits zijn van polypropyleen; montage is mogelijk in het netwerk van gecertificeerde DD Tuning-servicecentra, de dichtstbijzijnde wordt door de manager aangegeven. Voor dagelijks gebruik in de winter zijn modelgebonden vloermatten met opstaande randen en raamdeflectoren handig. Alles voor deze carrosserie is verzameld op de pagina tuning voor BMW X4 G02. Let op: onderdelen voor de G02 passen niet op de iX4 — de nieuwe carrosserie heeft andere afmetingen, wielbasis en aerodynamica, dus modelgebonden accessoires voor de iX4 verschijnen pas na de start van de verkoop.

De illustraties bij het artikel zijn gegenereerd op basis van de officiële beschrijving van het BMW iX4-design en zijn geen fabrieksfoto’s.

We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne.

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Vragen over BMW iX4

BMW presenteerde de iX4 op 8 oktober 2026. De verkoop van de 40 xDrive- en 50 xDrive-versies begint in maart 2027; bestellingen voor de M60 xDrive gaan open in januari 2027, en de versie zelf verschijnt later in de showrooms.
Volgens WLTP: tot 638 km voor de 40 xDrive, tot 828 km voor de 50 xDrive en tot 777 km voor de M60 xDrive (voorlopige gegevens). Bij een 400 kW-laadstation krijgt de 50 xDrive in 10 minuten tot 387 km extra actieradius.
In de BMW-fabriek in Debrecen (Hongarije) — samen met de iX3. Dit is het tweede model van Neue Klasse dat daar wordt geassembleerd; daar worden ook de Gen6-batterijen geproduceerd.
De lengte, breedte en wielbasis zijn hetzelfde, maar het dak van de iX4 is 40 mm lager. Door de betere aerodynamica (Cx 0,23 tegenover 0,24) is de actieradius iets groter, en de bagageruimte is kleiner: 490 l tegenover 520 l.
Nee. Volgens een woordvoerder van BMW eindigde de productie van de X4 G02 in november 2025, en zijn opvolger werd de elektrische iX4.
Nee. De iX4 heeft een ander platform, andere afmetingen en een andere carrosserievorm, dus bumpers, dorpels, mattensets en winddeflectoren van de G02 passen niet. Modelaccessoires voor de iX4 komen beschikbaar na de start van de verkoop.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

Achterklepcover of kunststof afdekkappen op achterdeuren: wat is praktischer voor een pick-up
Achterklepbeschermer of kunststof sier-/beschermstrips op de achterdeuren: wat is praktischer voor een pick-up? We vergelijken bescherming tegen lading, parkeerschade en compatibiliteit.
16.09.2026
31
Range Rover L405 in L460-stijl: facelift, verlichting en wat te monteren
Zo “kleed” je een Range Rover L405 om naar de look van de nieuwe L460: uiterlijke verschillen tussen de generaties, wat er in een facelift-kit zit, welke grilles en koplampen je los kunt mon...
29.09.2026
141
Porsche 718 EV 2027: prototype bijna zonder camouflage gespot op de Nürburgring
De Porsche 718 EV 2027 is op de Nürburgring gespot met vrijwel geen camoufl age. De compacte elektrische sportwagen belooft een laag silhouet en een echte drivers car, maar de definitieve pr...
14.09.2026
157
Volkswagen ID. Polo: betaalbare elektrische Polo – accu’s, actieradius en prijzen
Volkswagen heeft de productieversie van de ID. Polo onthuld: een elektrische hatchback op het MEB+-platform met voorwielaandrijving, 37- en 52-kWh-accu’s, tot 454 km actieradius en een prijs...
27.09.2026
41
Mercedes C-Class W205 in W206- of C63 AMG-stijl: facelift & bodykit – wat past echt
Zo laat je Mercedes C-Class W205 2014–2021 er dichter bij een W206 AMG of C63 AMG uitzien: wat er in de GBT-kits per productkaart zit, de verschillen, en hoe het zit met de lip, verlichting...
10.10.2026
21
Toyota Hilux 2026 vs Ford Ranger: welke pick-up kies je
Nieuwe Hilux van de negende generatie vs Ford Ranger: we vergelijken afmetingen, motoren, 4WD, offroadcapaciteiten, carrosserie en trekvermogen op basis van officiële data van Toyota en Ford...
28.09.2026
59
Nissan Rogue Hybrid 2027 vs Toyota RAV4 Hybrid 2026: verbruik, specs, prijs en welke is beter
Nissan Rogue Hybrid 2027 vs Toyota RAV4 Hybrid 2026: vergelijking van verbruik, prijs en specificaties. Welke crossover is nu de beste deal en waarom is de RAV4 praktischer?
24.09.2026
276
Honda Super-N: kleine elektrische Honda voor Europa – kei-car met hot-hatch-karakter
Honda Super-N is de Britse versie van de Japanse Super-ONE op een kei car-platform: 29,6 kWh, tot 206 km WLTP, een 70 kW BOOST-modus met gesimuleerde 7-traps versnellingsbak en prijzen vanaf...
11.10.2026
140