
Elektrische Mercedes C-Class: 762 km WLTP en 325 km laden in 10 min

De elektrische Mercedes-Benz C-Class is geen variatie op de CLA, maar een afzonderlijke sedan in het business-segment met focus op actieradius, stilte en snelladen. In de bevestigde versie C 400 4MATIC claimt hij tot 762 km volgens de WLTP-cyclus, heeft hij een 800-voltarchitectuur en kan hij in 10 minuten tot 325 km actieradius bijladen.
In essentie is dit het antwoord voor wie meer wil dan alleen een ‘stads’-EV. Het model is juist interessant als premium langeafstands-sedan, maar je moet het voorlopig nuchter beoordelen: er zijn al veel officiële cijfers, maar langdurige gebruiksstatistieken en een grote hoeveelheid eigenarenreviews zijn er nog niet.
Model en positie in de markt
De elektrische C-Class vult de niche tussen de compactere elektrische modellen van het merk en de duurdere grote modellen. De logica is simpel: niet maximale uitstraling, maar comfortabel dagelijks rijden, ontspannen snelwegkilometers zonder constante laadstress en normale praktische bruikbaarheid voor gezin of zakelijke inzet.
- Geschikt voor wie veel snelweg rijdt, stilte in het interieur waardeert en een premium sedan wil zonder afhankelijkheid van een verbrandingsmotor.
- Minder geschikt voor wie maximale sportieve reacties, een lagere instapprijs of een stationwagen-carrosserie zoekt.
- Qua positionering zal hij worden vergeleken met toekomstige elektrische concurrenten zoals een BMW i3 in de rol van elektrische ‘3-serie’, en ook met benzine- en dieselalternatieven zoals de BMW 3 Series en Audi A5.
Generaties en geschiedenis van het model
Voor de elektrische tak van de C-Class is dit in feite de eerste generatie: Mercedes presenteert hem als de eerste batterij-elektrische C-Class die vanaf het begin als EV is ontwikkeld. De publieke première vond plaats op 20 april 2026.
Hier is een belangrijk nuance met de jaartallen: in sommige markten wordt het model al als auto van modeljaar 2027 vermeld, waardoor de commerciële start per land kan verschillen. Met andere woorden: de modelgeschiedenis begint pas, en vragen over betrouwbaarheid op lange termijn, restwaarde en typische kwaaltjes zijn nog te vroeg om als ‘afgehandeld’ te zien.
Motoren en transmissies
Op dit moment is één kernversie bevestigd — C 400 4MATIC electric. Er is geen gebruikelijke cilinderinhoud, want dit is een EV zonder verbrandingsmotor: de aandrijflijn bestaat uit twee permanent bekrachtigde synchrone elektromotoren, waarbij de achterste motor via een tweetraps overbrenging werkt. Juist dit schema verklaart de combinatie van prestaties, efficiëntie op de snelweg en hoge laadsnelheid.
| Parameter | Gegevens |
|---|---|
| Versie | Mercedes-Benz C 400 4MATIC electric |
| Aandrijflijn | Twee elektromotoren, vierwielaandrijving |
| Cilinderinhoud | Niet van toepassing: er is geen verbrandingsmotor |
| Overbrenging | Tweetraps op de achterste motor |
| Vermogen | 360 kW, of 490 pk |
| Koppel | 800 N·m |
| Accu | 94 kWh bruikbare capaciteit |
| Actieradius | Tot 762 km WLTP |
| Verbruik | 18,5–14,1 kWh per 100 km |
| Snelladen | 800-volt systeem, tot 320–330 kW; tot 325 km in 10 min; 10–80% in 22 min |
| AC-laden | 11 of 22 kW afhankelijk van de markt |
| Prestaties | 0–100 km/u in 4,0 s; topsnelheid 210 km/u |
Andere motorvarianten zijn in de volledige officiële planning nog niet onthuld, dus speculeren over een ‘basis’ of toekomstige uitvoeringen heeft weinig zin. Voor de koper betekent dat iets simpels: op dit moment leest het model als een krachtige, dure en technisch rijk uitgeruste elektrische sedan, niet als een brede line-up voor elk budget.
Carrosserie, afmetingen en onderstel
Dit is een vierdeurs vijfzits sedan van 4883 × 1892 × 1503 mm met een wielbasis van 2962 mm. Qua verhoudingen is hij duidelijk gericht op ruimte op de tweede rij en rustige stabiliteit op hoge snelheid, niet op compactheid zoals bij een stads-hatchback.
| Praktische parameter | Waarde |
|---|---|
| Wielbasis | 2962 mm |
| Draaicirkel | 11,2 m |
| Hoofdbagageruimte | 470 l |
| Frunk | 101 l |
| Rijklaar gewicht | 2460 kg |
| Laadvermogen | 505 kg |
| Trekgewicht | Tot 1800 kg |
| Grondspeling | Exacte basiswaarde niet opgegeven; met AIRMATIC kan de carrosserie 20 mm omhoog |
Qua onderstel is het interessantste hier niet sport, maar het pakket voor lange ritten: luchtvering AIRMATIC, achterwielbesturing tot 4,5° en zeer goede aerodynamica. Het nadeel is ook duidelijk: het gewicht is hoog, dus verwacht geen lichtvoetig gevoel zoals bij een lichte sedan met verbrandingsmotor.
Interieur, comfort en veiligheid
Het interieur is opgebouwd rond een grote digitale omgeving: er is een eigen softwareplatform MB.OS, software-updates zonder bezoek aan de werkplaats en optioneel een Hyperscreen met een diagonaal van 39,1 inch. Daar komen een warmtepomp, stille isolatie, een gecertificeerd vegan interieur en in het algemeen een sterke focus op een rustige, bijna ‘lounge’-achtige beleving bij.
Voor veiligheid en rijassistentie zijn er 10 camera’s, 5 radars en 12 ultrasone sensoren. Een deel van de geavanceerde functies is marktafhankelijk, waardoor het niveau van beschikbare assistenten kan verschillen. Ook belangrijk: zo’n interieur valt niet bij iedereen in de smaak, omdat veel bediening aan schermen is gekoppeld, terwijl sommige bestuurders liever meer fysieke knoppen hebben.
Dagelijks gebruik
In het dagelijks leven is de grootste troef van het model niet het piekvermogen, maar hoe het spanning uit ritten haalt. De grote opgegeven actieradius, snel laden van 10–80% in 22 minuten en een aparte frunk voor kabels maken hem logisch voor de snelweg. Maar houd er rekening mee dat de echte actieradius in de winter, bij hoge snelheid of met volle belading lager zal zijn dan WLTP.
In de stad helpen het overzicht, de camera’s en een voor dit formaat kleine draaicirkel. Praktische aandachtspunten om als eigenaar direct mee te nemen: de hoge vloer achterin, een niet al te handige bagageopening en het ontbreken van een stationwagen bij de start. Als je vaak koffers, kinderitems, laadkabels en vieze spullen vervoert, zijn de vorm van de bagageopening en de bescherming van de bekleding minstens zo belangrijk als de cijfers op papier.
Sterke en zwakke punten
Dit model heeft een heel duidelijk karakter: sterk waar comfort en afstand tellen, en minder overtuigend waar de bestuurder speelplezier of maximale eenvoud verwacht.
| Pluspunten | Minpunten |
|---|---|
| Zeer sterke actieradius en snel laden | Hoge instapprijs |
| Stil, soepel en volwassen gedrag op de snelweg | Stuurgevoel en onderstel zijn niet gericht op sportieve drive |
| 470 l bagageruimte plus 101 l voorin | Bagageopening is niet de meest praktische |
| Krachtig pakket multimedia en assistenten | Overdaad aan schermen is niet ieders smaak |
| Achterwielbesturing, trekgewicht tot 1800 kg | Bij de start geen stationwagen-carrosserie |
Tuning en accessoires
Voor zo’n C-Class zit de meerwaarde niet in agressieve exterieur-tuning, maar in spullen die het dagelijks gebruik makkelijker maken en het interieur en de bagageruimte netjes houden. Dat is vooral relevant bij een dure elektrische sedan, waar de eigenaar vaak kabels, tassen en apparatuur meeneemt en de afwerking niet snel wil laten slijten.
Een aparte catalogus specifiek voor de nieuwe elektrische versie kan nog worden aangevuld, dus praktisch gezien loont het om te kijken naar de nuttigste categorieën uit de actuele C-Class-line-up.
Wat te bekijken voor dit model
- Vloermatten — het eerste dat de slijtage van de vloer echt vermindert, vooral als de auto dagelijks in stad en op snelweg rijdt.
- Kofferbakmat — handig als er in de bagageruimte laadkabels, gereedschap, kinderitems of natte kleding liggen.
- Bescherming voor de achterbumper — praktisch bij een sedan met een niet ideale bagageopening, wanneer koffers en dozen vaak langs de rand schuiven.
Conclusie
De elektrische Mercedes-Benz C-Class oogt zeer sterk waar actieradius, stilte, snelladen en het gevoel van een dure sedan zonder stress op lange ritten belangrijk zijn. Voor de bestuurder die een strakker onderstel, een lagere prijs of maximale carrosserie-universaliteit verwacht, kan hij te comfortabel aanvoelen en in details net wat minder praktisch zijn.
Dit artikel is gebaseerd op echte selectie-ervaring, praktijk en realistische gebruiksscenario’s: wat belangrijk is onderweg, wat stoort in het dagelijks gebruik en welke accessoires echt zin hebben in plaats van alleen mooi te staan in de catalogus.
| ✔ | Een actieradius tot 762 km WLTP en een 800-volt architectuur maken het model geschikt voor lange ritten zonder vaak te hoeven stoppen om op te laden. |
| ✔ | Snel bijladen van de actieradius — tot 325 km in 10 minuten, en 10–80% laden duurt 22 minuten, wat tijdverlies onderweg beperkt. |
| ✔ | De aandrijflijn met 490 pk en 800 Nm zorgt voor voldoende dynamiek: acceleratie van 0–100 km/uur in 4,0 s. |
| ✔ | De praktische bagageruimte oogt sterk voor een sedan: 470 l achteraan plus 101 l voorin. |
| ✔ | Voor comfort op de snelweg zijn er AIRMATIC-luchtvering, achterasbesturing en een goed afgestemde nadruk op stilte en rijcomfort. |
| ✘ | Het model start met een hoge instapprijs, waardoor het niet als een toegankelijke optie in het gamma van elektrische auto’s oogt. |
| ✘ | Onderstel en stuurinrichting zijn meer op comfort dan op sportieve rijdynamiek afgestemd, dus voor liefhebbers van scherpe reacties kan de auto minder geschikt zijn. |
| ✘ | De bagageopening is niet de meest handige, wat het laden van grote spullen bemoeilijkt. |
| ✘ | Veel functies en bediening zijn gekoppeld aan schermen, en de overvloed aan digitale oplossingen zal niet elke bestuurder aanspreken. |
| ✘ | Bij de start is er geen stationwagen-carrosserie, en dat beperkt de praktische bruikbaarheid voor wie een zo veelzijdig mogelijk gezinsformaat nodig heeft. |







