Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe vs. BMW X6 M: design, vermogen en tuning

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe versus BMW X6 M: vergelijking van design, 603 en 617 pk, comfort, praktische inzetbaarheid en tuning voor een keuze zonder compromissen.
Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe vs. BMW X6 M: design, vermogen en tuning Foto 1

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe en BMW X6 M Competition lossen dezelfde opdracht op twee verschillende manieren op: het coupé-SUV-format leveren met een V8, vierwielaandrijving en sportwagenachtige acceleratie. Kort gezegd is Mercedes sterker in dagelijks comfort, soepele vermogensafgifte en praktische allround inzetbaarheid, terwijl BMW uitblinkt in chassisgevoel, scherpte van reacties en het potentieel voor visuele en technische upgrades.

Voor de keuze tussen beide is het te weinig om alleen naar de 603 en 617 pk op papier te kijken. Beide auto’s zijn razendsnel, erg zwaar en duur in onderhoud, waardoor niet de sprintcijfers maar het karakter doorslaggevend is: hoe de auto elke dag rijdt, hoe hij slecht wegdek verwerkt, wat hij in het interieur biedt en of investeren in tuning zinvol is.

Model en positie in de markt

Dit is het topsegment van grote coupé-SUV’s met een sterke focus op prestaties. Formeel concurreren ze niet alleen met elkaar, maar ook met de Porsche Cayenne Coupe en Audi RS Q8, maar juist het duo GLE Coupe versus X6 levert de meest logische keuze: Mercedes kiest voor een comfortabele gran-turismo-achtige inborst, BMW voor een strakker, sportiever temperament.

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe past beter bij wie een snelle gezinsauto wil zonder voortdurend te hoeven vechten met onderstel en ergonomie. BMW X6 M Competition spreekt meer bestuurders aan voor wie een scherpe stuurreactie, een strak chassis en een breder speelveld voor verdere upgrades belangrijk zijn. Als de prioriteit echter maximale ruimte, rustig brandstofverbruik en goed zicht naar achteren is, zijn beide opties niet ideaal.

Generaties en modelgeschiedenis

Mercedes-Benz bracht de GLE Coupe in 2015 op de markt als een aparte, coupé-achtige tak binnen de grote SUV-lijn. Eerst was er de carrosserie C292, en sinds 2019 is het huidige C167-generatie er, waar ook de Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe onder valt. Juist in deze generatie werd het model technisch volwassener: meer chassiselektronica, 48V mild-hybrid ondersteuning en een duidelijker scheiding tussen comfort en prestaties.

BMW X6 is conceptueel ouder: de eerste generatie E71 verscheen in 2008, daarna volgde de F16 vanaf 2014 en de huidige G06 sinds 2019. De X6 M Competition hoort bij diezelfde moderne lijn, al loopt de M-variant vaak onder de interne aanduiding F96. Een belangrijk praktisch punt: bij BMW kan het modeljaar op officiële pagina’s afwijken van het daadwerkelijke bouwjaar van een specifieke auto die te koop staat, dus op de occasionmarkt is het verstandig om VIN en uitrusting apart te controleren.

Motoren en transmissies

In de actuele versies hebben beide auto’s een V8 met dubbele turbo en een 48-volt mild-hybrid systeem. Bij Mercedes-AMG is dat een 4,0-liter motor van 3982 cm³ met 603 pk en 850 N·m, gekoppeld aan een 9-traps AMG SPEEDSHIFT TCT en AMG Performance 4MATIC+ vierwielaandrijving. Bij de BMW X6 M Competition gaat het om een 4,4-liter V8 van 4395 cm³ met 617 pk en 750 N·m, een 8-traps automaat en M-afgestemde vierwielaandrijving.

Volgens de fabriekscijfers zijn ze bij de start vrijwel gelijk: 3,7 s naar 0–97 km/u. Maar het karakter van de aandrijving is anders. De Mercedes voelt trekkrachtiger en rustiger in de tussenacceleraties, de BMW zenuwachtiger, met een scherpere respons en een duidelijker sportieve insteek. In beide gevallen is benzine met een hoog octaangetal nodig, en het stadsverbruik in deze klasse blijft hoog, zelfs zonder agressieve rijstijl.

Carrosserie, afmetingen en onderstel

Qua format zijn het auto’s die dicht bij elkaar liggen, maar met een andere visuele houding. De Mercedes is hoger en oogt massiever, de BMW lijkt lager en compacter in profiel. Ook de onderstelfilosofie verschilt: de GLE 63 S Coupe neigt sterker naar comfort, de X6 M Competition naar strakke carrosseriecontrole en een duidelijk asfalt-tempo.

ParameterMercedes-AMG GLE 63 S CoupeBMW X6 M Competition
Huidige generatieC167, sinds 2019G06/F96, sinds 2019
MotorV8 4,0 biturbo, 3982 cm³V8 4,4 biturbo, 4395 cm³
Vermogen603 pk617 pk
Koppel850 N·m750 N·m
Versnellingsbak9-traps8-traps
AandrijvingVierwielaandrijving AMG Performance 4MATIC+Vierwielaandrijving van M-type
Acceleratie 0–97 km/u3,7 s3,7 s
Lengte4961 mm4949 mm
Breedte2017 mm2019 mm
Hoogte1720 mm1692 mm
Wielbasis2936 mm2973 mm
Bodemvrijheid191 mm213 mm
Rijklaar gewicht2530 kg2475 kg
Brandstoftank85,0 l82,8 l
Bagageruimte655 l, tot 1790 l met neergeklapte rij776 l, tot 1686 l
Aanhanggewichttot 3493 kggeen standaard trekhaak

Bij de bagageruimte is het belangrijk om naar de meetmethode te kijken: bij Mercedes is het maximale volume met de tweede rij neergeklapt hoger, maar in dagelijks gebruik biedt BMW meer bruikbare ruimte. Ook de bodemvrijheid moet je niet te letterlijk nemen, want bij auto’s met adaptief onderstel en luchtvering hangt de waarde af van de modus en de meetmethode.

Interieur, comfort en veiligheid

Mercedes zet in op het gevoel van een dure, snelle crossover voor lange afstanden. Sterke punten zijn fysieke bedieningsorganen voor de belangrijkste functies, een panoramadak, multicolor sfeerverlichting, een goede 360-gradencamera en systemen zoals PRE-SAFE. Dat betekent niet dat de interface perfect is: de touchbediening op het stuur is niet ieders smaak, maar in het algemeen is de GLE in dagelijks rijden makkelijker te verteren.

BMW geeft als antwoord een technocratischer interieur met een gebogen display, een sportievere sfeer en het gevoel van een strakkere zitpositie. Qua uitrusting zit het ook hier op hoog niveau, inclusief verwarming, ventilatie en beschikbare massagefuncties in de stoelen. Maar de architectuur van de X6 M is meer op de bestuurder gericht dan op ontspannen passagiers, en het aflopende dak en de raamlinie voegen geen ruimte of zicht toe.

Dagelijks gebruik

In de stad voel je het verschil sterker dan in de acceleratiecijfers. De Mercedes verwerkt naden en richels zachter, blijft rustiger op slecht asfalt en past beter bij wie regelmatig met gezin of een volgeladen kofferbak rijdt. De BMW is daarentegen harder, alerter op het wegdek en minder vergevingsgezind op slechte wegen, maar op goed asfalt biedt hij meer plezier bij tempo.

Qua brandstofverbruik is het verschil klein, maar het bestaat: in de gecombineerde cyclus oogt Mercedes iets gematigder, terwijl BMW in de stad in het dagelijkse leven nog duurder kan uitvallen. Een praktisch voordeel van de GLE is het officiële aanhanggewicht tot 3493 kg en nuttige offroad-elektronische modi, al is geen van beide auto’s gemaakt voor regelmatig terreinwerk. Als de auto als enige gezinsauto wordt gekocht, is Mercedes uiteindelijk veelzijdiger.

Sterke en zwakke punten

ModelPluspuntenMinpunten
Mercedes-AMG GLE 63 S CoupeComfortabeler onderstel, trekkrachtige motor bij lage en middelhoge toerentallen, beter geschikt voor lange ritten, mogelijkheid tot trekken, duidelijkere dagelijkse ergonomieCoupé-achtig dak kost een deel van de praktische inzetbaarheid, het hoge gewicht is merkbaar, touchbediening op het stuur is niet ieders smaak, brandstofverbruik is hoog
BMW X6 M CompetitionScherper chassis, hoger piekvermogen, meer driver’s car-gevoel, sterke uitstraling, ruimere mogelijkheden voor technische en visuele tuningHardere vering op slecht wegdek, slechter zicht naar achteren, minder dagelijkse veelzijdigheid, geen standaardoplossing voor trekken

Vanuit eigenaars perspectief is de keuze hier simpel: Mercedes vermoeit minder en verdraagt de rol van daily beter, BMW pakt je emotioneel sterker, maar vraagt vaker om perfecte wegen en meer tolerantie voor compromissen. Op de occasionmarkt is het voor beide belangrijk om de onderhoudshistorie en de uitvoering van servicecampagnes te controleren, zeker als de auto niet nieuw wordt gekocht.

Tuning en accessoires

Juist hier wordt het verschil tussen de modellen erg duidelijk. De BMW X6 M Competition is handiger als basis voor een project: aerodynamische delen, sportieve remoplossingen, onderstelupgrades en visuele M-accenten liggen voor de hand. De Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe reageert ook goed op exterieuraanpassingen, maar de fabrieksbalans is zó geslaagd dat eigenaren zich vaak beperken tot velgen, bodykit, diffuser en praktische accessoires voor interieur en bagageruimte.

Zonder overdreven pathetiek: bij Mercedes is het verstandig om het comfort niet kapot te maken met te agressieve tuning. Bij BMW zijn aanpassingen juist organischer: de auto vraagt zelf om een meer uitgesproken uitstraling. Begin liever niet met de luidste uitlaat, maar met onderdelen die de look en het dagelijkse gebruik echt verbeteren.

Wat te bekijken voor dit model

Conclusie

Als je een snelle coupé-SUV voor elke dag nodig hebt, met een zachtere karakterafgifte, betere praktische logica en echte meerwaarde van trekvermogen, is de Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe het sterkere argument. Als het vooral draait om een strak chassis, scherpere reacties, een agressievere uitstraling en meer ruimte voor tuning, oogt de BMW X6 M Competition logischer. Dit materiaal is gebaseerd op echte selectie-ervaring, praktijk en realistische gebruiksscenario’s en niet alleen op droge cataloguscijfers: daarom is het verschil in karakter hier belangrijker dan een paar extra pk.

Voor- en nadelen

  • Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe is beter geschikt voor dagelijks rijden: de ophanging gaat soepeler over voegen en de auto gedraagt zich rustiger op slecht wegdek. Dat maakt hem minder vermoeiend in de stad en tijdens lange ritten.

  • De Mercedes heeft een meer koppelrijke motor: sterker koppel en een soepelere afgifte van trekkracht bij lage en middelhoge toeren. Daardoor voelt de auto handiger en voorspelbaarder aan in normaal verkeer.

  • De BMW X6 M Competition is sterker op de bestuurder gericht: hij heeft een scherper chassis, snellere reacties en een sportiever gevoel op goed asfalt. Dat zorgt voor meer emotie achter het stuur, en niet alleen op papier.

  • De Mercedes heeft praktische voordelen voor dagelijks gebruik: een grotere bruikbare kofferbak in dagelijkse omstandigheden en een officiële trekcapaciteit tot 3493 kg. Voor gezinsgebruik is dat een duidelijk pluspunt.

  • De BMW laat zich beter technisch en visueel tunen: een bodykit, aerodynamische elementen, remmen en ophanging passen er logisch bij. Dat is een handigere basis voor een project als de eigenaar de auto naar eigen smaak wil aanpassen.

  • Beide modellen zijn erg zwaar en niet goedkoop in onderhoud, en het brandstofverbruik blijft hoog, zelfs zonder agressief rijden. Het is dus geen optie voor wie redelijke gebruikskosten verwacht.

  • Bij de Mercedes gaat het coupédak ten koste van een deel van de praktisch bruikbaarheid, en de aanraakbediening op het stuur spreekt niet iedereen aan. Dat kan irriteren bij dagelijks gebruik.

  • De BMW X6 M Competition is stugger op slechte wegen en minder vergevingsgezind voor oneffenheden in het wegdek. In de stad en op kapot asfalt merk je dat al snel.

  • Bij de BMW is het zicht naar achteren slechter en is er minder alledaagse veelzijdigheid, en er is geen standaardoplossing voor trekken. Voor gezinsgebruik zijn dat flinke beperkingen.

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Veelgestelde vragen

Mercedes rijdt zachter over naden, voelt rustiger aan op slechte wegen en is beter geschikt voor gezinsritten. De BMW is stugger, scherper in zijn reacties en meer gericht op een dynamisch rijgevoel.
Qua acceleratie zijn ze bijna gelijk: beide worden opgegeven met 3,7 seconden van 0–97 km/h. Het verschil zit meer in de manier waarop het vermogen wordt afgeleverd dan in het cijfer zelf.
De Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé heeft een 4,0-liter V8 biturbo met 603 pk en 850 Nm. De BMW X6 M Competition is uitgerust met een 4,4-liter V8 biturbo met 617 pk en 750 Nm.
De Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé is praktischer: hij heeft een comfortabeler onderstel, een duidelijkere dagelijkse ergonomie en kan tot 3493 kg trekken. De BMW X6 M Competition is meer op de bestuurder gericht dan op alledaagse veelzijdigheid.
De bagageruimte van de BMW X6 M Competition is groter in de normale stand — 776 l tegenover 655 l bij de Mercedes. Maar met de tweede zitrij neergeklapt heeft de Mercedes een groter maximaal volume: tot 1790 l tegenover 1686 l.
De Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé heeft een officiële trekcapaciteit tot 3493 kg en nuttige elektronische offroadmodi. Maar beide modellen zijn niet bedoeld voor regelmatig offroadgebruik, en de BMW heeft helemaal geen standaardoplossing voor trekken.
De BMW X6 M Competition is geschikter voor technische en visuele tuning: daarop plaats je logisch aerodynamische onderdelen, remoplossingen en een aangepaste ophanging. De Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé wordt vaker bescheiden aangepast — met velgen, bodykit, diffuser en praktische accessoires.
Voor beide auto’s zijn de onderhoudshistorie en het uitvoeren van servicecampagnes belangrijk. Voor BMW is het extra belangrijk om VIN en uitrusting te controleren, omdat het modeljaar op officiële pagina’s kan afwijken van het daadwerkelijke bouwjaar van de auto die te koop staat.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

BYD Sealion 7 2026: review van de elektrische Tesla Model Y-concurrent
BYD Sealion 7 2026 — een elektrische concurrent van de Tesla Model Y met een ruim interieur, rijke uitrusting en een snelle AWD-versie. Een ongefilterde beoordeling.
24.08.2026
105
Nieuwe Mercedes-AMG GT 53 4-Door: 809 km actieradius en 600 kW laden
Mercedes-AMG GT 53 4-Door: 429 pk, tot 800 km op de snelweg en een comfortabel tempo voor lange ritten. Ontdek of hij het kopen waard is.
07.08.2026
154
Wat monteer je als je auto vaak steenslag aan de voorkant krijgt
Wat te monteren als je vaak steenslag aan de voorkant krijgt: beschermfolie op bumper, motorkap en koplampen, spatlappen en grillebescherming verminderen chips en kosten aanzienlijk.
29.08.2026
69
Honda CR-V 2026: benzine- en hybrideversies, specificaties en verbruik
Honda CR-V 2026: overzicht van de бензine- en hybrideversies, specificaties en verbruik. Ruim interieur, comfort en een zuinige hybrid voor dagelijks rijden.
07.09.2026
159
Wat je op de Toyota Camry 2024 monteert voor bagage en reizen
Wat je op Toyota Camry 2024 zet voor bagage en reizen: een praktische set voor interieur en kofferbak die beschermt tegen vuil, zorgt voor orde en onnodige aankopen voorkomt.
23.08.2026
140
Rolbeugel of side steps: wat is nuttiger voor een pick-up?
Rolbeugel of side steps? Voor een pick-up die je dagelijks gebruikt, zijn side steps praktischer: ze maken instappen, toegang tot de laadbak en werken in weer en wind een stuk makkelijker.
25.08.2026
105
Upgradepakket voor Toyota Highlander 2013-2019 voor gezin en comfortabele instap
Upgradepakket voor Toyota Highlander 2013-2019: side steps, matten, bagageruimbak en bumperbeschermer voor gemakkelijk instappen, een schoon interieur en gezinsritten.
29.07.2026
148
Model-specifieke of universele armsteun: wat is comfortabeler in de stad
Modelspecifieke of universele armsteun? In de stad is een modelspecifieke meestal comfortabeler: perfecte pasvorm, minder geluiden en betere ergonomie. Universeel is handig als je wilt bespa...
12.08.2026
120